Naruto RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Historie Skryté Kamenné vesnice

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Historie Skryté Kamenné vesnice Empty Historie Skryté Kamenné vesnice Mon May 07, 2012 2:26 pm

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A

Iwagakure no Sato (Skrytá Kamenná vesnice)

HISTORIE


Vznik vesnice:
Skrytou Kamennou vesnici založil o přibližně čtyři generace dřív první Tsuchikage v Zemi Země.
Každý její vůdce stejně jako její zakladatel smí nosit titul Kage (Stín) jako znamení toho, že je vůdcem jedné z pěti velkých vesnic Shinobi. Pro Iwagakure a její vůdce platí titul Tsuchikage.
Vesnice je v místě krytém skalami, pro které se specializuje na využívání zemní podstaty (Dotonu). Symbolem její vůle se tak staly kameny. Silná, odolná a shinobi, kteří k ní patří vždy šli do boje i kdyby je to mělo stát život.

Stavby a architektura vesnice byly stejně jako pevná vůle občanů zasazeny do skály.
Samotné doby bývají propojeny úzkými mosty, okolní skály zase spojují menší říčky, ve kterých není nouze o vodopády. Země ohně, ve které Iwagakure leží nesousedí se žádnou z Pěti velkých vesnic a jediné nebezpečí tak představuje mnohem menší Deštná.

První světová válka:
Není již příliš záznamů o tom, jak se do ní teprve rozvíjející se vesnice zapojovala, ale kvůli nerovnováze sil právě v době první velké světové války Shinobi daroval Shodaime Hokage Kamenné dva démony. Jeden měl čtyři a druhý pět ocasů. Yonbi (Čtyřocasý) a Gobi (Pětiocasý).

Druhá světová válka:
O druhé světové válce v Kamenné toho taktéž není mnoho známo, stejně jako o celé tajuplné vesnici, avšak právě v ní již byli démoni využiti a Kamenná se stávala silnou. Celá Země Země se značně rozšířila a stejně tak vesnice, která si vydobyla své místo ve světě.

Třetí světová válka:
Možná i pro nenadálé zvýšení síly a vlivu spustila skrytá Kamenná Třetí válku Shinobi a stala se tak hlavním cílem útoku především nejúspěšnější a první z pěti velkých vesnic, vesnice Skryté v Listí. Právě Konohu nejdříve Kamenná zatlačovala přes Kusagakure, jejíž území plánovala využít ve svůj prospěch.

Vesnice tak byla chvíli úspěšná a téměř se jí podařilo rozšířit hranice. Vše vypadalo slibně. Shinobi z Konohy byli dle dochovaných záznamů nuceni ustupovat až do chvíle, kdy zničili most Kannabi, který byl pro Kamennou klíčovým bodem už kvůli zásobování armády zbraněmi i potravinami. Kamenná byla poražena.

Boje po válce:
V mezidobí mezi válkami byly obvyklé menší boje.
Vzhledem k tomu, že nejbližší velká vesnice pro Kamennou byla Skrytá Písečná, byla právě ona terčem. Během let byly boje nespočetné a vesnice si vypěstovaly hluboko zakořeněnou nenávist.

Další menší útoky vedly především na Konohu.
Při jednom z nich byl téměř vyvražděn Klan Kamizuru využívající včely. Neměl proti Konoze šanci a další z tajných útoků tak skončil neúspěchem a také pádem hrdosti klanu na úplné dno. Kamenná tak po válce ztratila další ze svých předností a zvýšení její síly zpět na hranici před třetí válkou bylo dlouhodobou záležitostí. I proto byla pro Kamennou další nenáviděnou vesnicí právě ta skrytá v listí.

Důvodem nepřátelství mezi Kirigakure a Iwagakure už byla samotná zrada jejich shinobi.
Iwa šla vždy za svým a ostrovní Mlžnou doslova smetla, když byla požádána o pomoc a navrácení tajných dokumentů. Spojení proti Skryté Oblačné bylo nestálé. A možná, že Oblačná tenkrát nabídla víc, nicméně jisté bylo, že Kirigakure ztratila několik svých shinobi a vzniklá nenávist a nedůvěra mezi vesnicemi nebyla překonána téměř po deset let drobných konfliktů.

S ostatními vesnicemi udržovala Iwagakure relativně kladný vztah a během více než desítky let ji drobná konflikty se Skrytou Mlžnou, Písečnou a Listovou vesnicí zocelily natolik, že získala zpět většinu své původní síly a pravděpodobně ještě víc. Přesné informace o počtu obětí Třetí války nikdy nebyly zveřejněny.

Čtvrtá světová válka:
Kvůli spojenectví s nenáviděnými vesnicemi zasáhla Kamennou pravděpodobně více než krvavá třetí.
Třetí vládnoucí Tsuchikage Ōnoki však rozhodl a vesnice jej následovala. Následky války díky přítomným Jinchuuriki nebyly tak hrozivé jako to, že své jednoho těsně před válkou Iwagakure ztratila a ani po ní jí nebyl navrácen zpět.

Situace po válce:
Válka dokázala urovnat vztahy se Skrytou Mlžnou a Písečnou však stále nenapravila nenávist k Listové, která stále doutnala a jen tiše čekala až bude mít příležitost vybuchnout.

Z bojů se tak vesnice vzpamatovávala ve strachu z napadení, ale nikdy jej nedala znát a silný Tsuchikage ji stále vedl dobře. Ztratila mnoho, ale své síly získala brzy zpět. Samozřejmě až na výhodu, kterou by jí bývali poskytli démoni.

Samotná ekonomika a obchody se Kamenné dařily výtečně.
Obchodní stezky byly otevřeny a kamenná vůle stále odolná vůči čemukoli, co by dokázalo ohrozit dobré postavení vesnice připravené k podepsání mírových smluv, ale i zahájení nových konfliktů. Zkrátka řečeno byla vesnice otevřena nové době, novým situacím a připravená čelit novým výzvám momentálně jako *druhá vojensky nejsilnější vesnice.

*Události během a po čtvrté válce Shinobi jsou dle příběhu Naruto-RPG a s Anime nemají příliš společného. Informace o vojenské síle v posledním odstavci je doplněna dle Naruto.wikia.com, odkud jsou čerpány i ostatní informace.

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru