Naruto RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Mise

2 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Mise    Empty Mise Wed May 09, 2012 2:59 pm

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A

Každý, kdo někdy hrál za Kage, zcela jistě zná ten pocit, když už už si myslí, že je konec fronty a pak vstoupí do kanceláře někdo s podivným přáním.
Mise dokážou být jako noční můra.
Za NPC není nikdo ochotný hrát. To by ještě nemusel být problém, kdyby nějaká akce/mise byla k dispozici.
Proto je tu nová podkategorie podobná "Informacím," které postupně dáváme dohromady.

MISE
Předně řečeno bych mohla jako příklad uvést naši skvělou Raikage, která nedávno nastoupila v Kumogakure a její systém misí je tak akorát pro hru.

V každé podkategorii s příznačným názvem "Mise" (^^) bude hlavní informační článek. Můžete jej zpracovat podobně jako Raikage-sama nebo se inspirovat Seznamem nejdůležitějších odkazů.
Zjednodušeně řečeno buď vše dáte do jednoho tématu nebo do jednoho tématu (Které vám samozřejmě nastavíme jako důležité) uvedete odkazy na jednotlivé články. V jednom mise D, ve druhém C, ve třetím B... A tak dál.

Pak už zbývá vytvořit téma pro mise.
Taktéž ve správné kategorii, aby se nám nepletlo do hry. Na téma odkazujete právě u uvedené mise. Znovu odkazuji na skvělé zpracování Raikage-sama. Místo misí uvedeno být musí. V Kumo je to toto téma. Zvýrazníte začátek své mise. Pokud si přejete na misi bojovat, stačí říct. Nenechávejte ale vše na Kage! Můžete napsat PM někomu ze své vesnice nebo i mě. Dohodnout se dá vždy. Po boji zvýrazníte i konec své mise. To vše se dá stihnout v jednom příspěvku, ale i v deseti stránkách.

Nevýhoda Kumogakure je v tom, že má momentálně pouze jedno téma pro mise. To nestačí. V každé vesnici budou "minimálně" tři témata.
Sbírat bylinky můžete v "lukách," dohlížet na stavbu mostu v blízkosti "řek," a doprovázet důležitou osobu "na stezkách," či "lesem."
Pokud tedy v některém již založeném tématu probíhá mise, pak máte dvě možnosti. Buď počkáte až skončí a poté napíšete něco o své. Nebo si zažádáte v kanceláři o misi, která se vykonává jinde. Pro ty méně chápavé: Když už v "lesích" někdo je, tak tam nelezeme. Můžeme buď počkat až odejde nebo požádat o misi, která se bude odehrávat "na louce" nebo v jiném tématu.

A jak žádat o misi?
Ne, Kage vám opravdu pokaždé nebude podávat seznam dostupných isí a doprošovat se, abyste si nějakou vybrali. Když napíšete, že žádáte o misi, zároveň dáte do závorky/spoileru pod psaní své postavy název a úkol mise, kterou jste si v seznamu již vybrali. Pokud vám žádná nevyhovuje, neváhejte odeslat PM (Zabere vám to tři minuty) s návrhem na misi, která by vám již vyhovovala. Nicméně bude to právě Kage, kdo rozhodne, jestli váš návrh přidá nebo jestli vás nechá trpět a vybrat si z misí, které jsou již dostupné.

Poslední důležitou věcí je, že toto opravdu Admini za Kage spravovat nebudou.
Ne, že bychom nemohly věnovat hodinku zpracování misí pro vesnice, které všechny nemají. Lépe řečeno pro všechny vyjma Oblačné, které schází pouze cca dvě další témata, ve kterých se budou mise odehrávat (viz. výše). Kage si takto sami rozhodnou o tom, co chtějí ve vesnici za mise.
My můžeme maximálně navrhnout to, co by v seznamech misí do vesnic rozhodně nemělo chybět, vyjma obvyklých misí jako je odchyt ztracených zvířat. Nezapomeňte se soustředit na charakteristické rysy své vesnice.

Kamenná
Pro Kamennou by se dalo vymyslet spoustu misí, které se týkají dolování.
Zdejší doly jsou hluboké, často musí docházet k závalům a kdo je lepší záchranář než shinobi? Pak tu platí totéž, co pro Oblačnou. Záchranné mise po sesuvu půdy, prozkoumávání jeskyní v horách...

Listová
Vzhledem k množství klanů v Listové a jejím podmínkám se tu dá akceptovat vlastně všechno. Viděli jsme toho dost. Od doprovodu osob až po pomoc se stavěním nových domů.
Také se nabízí možnost čistění monumentů. Nebo ponurá práce na hřbitově, na němž se náhrobky musí vždy lesknout. Ale věřím, že u Listové není možnost, aby došla inspirace.

Mlžná
Mlžná. Spousta vody, spousta problémů.
Přímo se nabízí možnost evakuovat obyvatele odlehlejších částí vesnice při povodních nebo čištění špinavé vody, která tu přece nesmí být. Pak je tu i rybolov. Kdo ví, co se při něm může v hlubokých jezerech okolo Kirigakure objevit... A nebo můžete pomoci se stavbou člunů. Sehnat všechny součástky musí být náročné a při cestě pro ně je třeba stavitele chránit.

Oblačná
V Kumogakure by neměly chybět mise týkající se výšek.
Příznačná je mise s výzkumem sopky, která už tu je. Dala by se jinak domyslet kupříkladu záchranná mise pro lidi, kteří se stali obětí laviny uprostřed hor. Odklizení kamenů, které při otřesu půdy spadaly do vody, vytvořily přírodní hráz a zabránily tak toku některé z řek, které zásobují vesnici pitnou vodou... A tak podobně.

Písečná
Tuny a tuny písku... Nabízí se tu čištění zavátých studní, kterých je tu velmi málo a tudíž je třeba se o ně starat. Dále kupříkladu odchyt písečných zmijí, jejichž jed je zcela jistě prospěšný při tvorbě protilátek. Ale i Písečná má (Jak jsme viděli v Anime) skvěle udržované skleníky pro pěstování bylin. Co tak vyrazit hledat oázy uprostřed pouště a v nich vzácné bylinky, jimiž by bylo možné obohatit flóru uvnitř skleníků?

A abych nezapomněla...
Na vytvoření misí má každý Kage čas do příští neděle. Tudíž do 20.5.2012.
Pokud se tu do poledne zmíněného dne (Ano, opravdu poledne, žádná půlnoc xD ) neobjeví témata do vesnic, ztrácí Kage možnost rozhodnout si o přístupných misích sám a pustí se do témat Admini.

Pokud se Kage do toho nechce, bude lepší napsat mi rovnou, ať to zbytečně nezdržujeme. Totéž v případě, že nemáte čas, i když předpokládám, že necelé dva týdny budou k vytvoření čtyř (a více) témat stačit.

Pokud máte jakékoli otázky, jsem vám plně k dispozici prostřednictví PM i tohoto tématu.

2Mise    Empty Re: Mise Wed May 09, 2012 3:24 pm

Shizuka Yoru

Shizuka Yoru
Raikage

Takže jestli jsem to dobře pochopila, mám upravit ten topic co jsem udělala a vytvořit tak nejméně 3 a upravit adresy na misích? xD Teďkom na mě musíte trošku stručně a přitom polopatě. Je toho poslední dobou hodně Smile

3Mise    Empty Re: Mise Wed May 09, 2012 3:33 pm

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A

Ano, témata pro mise mají být nejméně tři.
Aby se mise nepletly a v jednom tématu probíhala vždy jen jedna. Kdyby pak trvala déle a někdo další by chtěl misi, jen by brzdila nebo se s tou novou pletla dohromady.

Upravit místa v už vytvořených misích je potom samozřejmost.
...A možná by se hodilo dopsat nějaké nové mise (viz. návrhy níž).

Každopádně času máš dost a dost, není kam spěchat.
Oblačná má mise momentálně v o devadesát procent lepším stavu než ostatní vesnice.

4Mise    Empty Re: Mise Wed May 09, 2012 4:06 pm

Shizuka Yoru

Shizuka Yoru
Raikage

Jo díky... sice to není na dlouho to vymýšlet, ale pak to dát do toho to zabere hodně Very Happy A navíc momentálně toho mám hodně (všakt to znáte... maturita, přijímačky atd.)

5Mise    Empty Re: Mise Wed May 09, 2012 4:42 pm

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A

Pokud ti nevyjde čas, upraví to samozřejmě Admini.
Ale svým způsobem máš vše hotové, potřebuje to jen rozšířit, takže vzhledem k tomu a škole můžeš mít na úpravu o něco víc času než ostatní.

Sponsored contentNávrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Similar topics

-

» Mise
» Mise pro Konohu

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru