HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Prolog - Legenda o hrdinovi

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Prolog - Legenda o hrdinovi Empty Prolog - Legenda o hrdinovi za Tue Jan 24, 2012 7:14 am

Namikaze Yoshiko

Namikaze Yoshiko
Hokage *A
Uplynulo již mnoho let od chvíle, od které se odvíjí příběh s nedopsaným koncem, který je třeba doplnit.
I když není nutno vše ukončovat. A možná právě proto je cesta životem tak krátká a cesta pamětí tak dlouhá.
Nitka vyprávění začíná v časech, které jsou současnému shinobi dál než hvězdná obloha. Té jako kdyby se mohli dotknout, ale copak by si někdo dokázal představit svět bez bojovného ducha pěti vesnic?

Tenkrát však nebyl na světě ani jeden shinobi.
Své rodiny a blízké předzvěst jejich cti, loajality a víry chránila pomocí samurajů. Lidí, kteří měli odhodlání, ale ne prostředky jej vyplnit. Lidé umírali často bez ohladu na povolání, pohlaví či víru a barvu pleti. Smrt není vybíravá, avšak věrná životu. Nebyla to ona, kdo přicházel první. Před ní to byla strašlivá stvůra. Snad člověk, snad zvíře. Snad bytost, jíž dospělí obvykle děsili děti před spaním, aby pak celou noc probděli zkamenělí hrůzou. A poté se objevil.
Rikudou Sennin. Množství síly, kterou uvnitř sebe objevil mu dalo víru. A víra plodila jen další a další odhodlání sílit. Stal se protivníkem krvelačné bestie a pak jako kdyby příběh skončil. Zlo bylo poraženo, hrdina přežil.
Avšak zbraní spasitele nového světa nebyla jen chakra uvnitř jeho těla, ale i duch a myšlenky. Až příliš dobře věděl, že tímto nebezpečí neskončila a vychoval pak ty, kteří měli chránit bezbranné. Zabraňovat násilí. Stát se rukou spravedlnosti. Rikudou Sennin vychoval první generaci lidí, kteří si říkali Shinobi.

A znovu jsme u pomyslného konce příběhu.
Tentokrát končí jeho část spojená s životem hrdiny. Rikudou Sennin byl slabý. Chakra mu dodávala sílu, ne nesmrtelnost. Síla ducha víru, ne věčný život. Posledních pár nádechů mu bylo přáno proto, aby dokázal vychovat své dva syny. Ti měli vést další generace Shinobi ke správným cílům. A tak se v poslední chvíli hrdina rozhodl, že jim předá část své moci. A dělil spravedlivě. Prvně se však ptal, jak by jeho děti dosáhly míru. A podle toho teprve rozdával poslední kousky své duše ve víře v lepší budoucnost. Starší syn byl jako posedlý silou a mocí. Získal od otce duševní energii, mocnou chakru a oči s neuvěřitelnou silou. Mladší syn byl snílkem, který věřil v mír získaný i jinými prostředky než tyranstvím. Získal tak darem silné tělo, fyzickou energii a pevnou vůli. Teď zbýval poslední úkol. Rikudou Sennin se vydal na svou poslední pouť, ač oslabený vložením své síly do rukou chlapců, vydal se na horu Kkaishi to Shūryō, kde kdysi uvěznil bestii. Tak silného protivníka nelze zabít. A Rikkudou ji rozdělil na devět dílů. Bijuu. Z jedné bestie se měli stát ocasí démoni sloužící jeho milovaným shinobi v zájmu míru. Předpověděl spoustu věcí. Příchod hrdinů, dnů i nocí... A pak život spasitele nového světa a prvního z ctnostných shinobi skončil.

Děti Rikudou Sennin brzy po jeho smrti zpřetrhaly bratrské pouto. Starší se vydal do války, aby si podrobil celý svět a násilím vytvořil mír. Mladší odpověděl na jeho hrozbu s kamennou tváří. První válka započala a bratři brzy stanuli tváří tvář. Však starší, ač vlastnil mnohem víc ze síly, byl mladším poražen. Vypadalo to na další konec, ale příběh ve skutečnosti nebyl ani v půli.

Dějiny prošly mnohými obodbími.
Pokusy císaře sesadit při absenci nebezpečí Shinobi, kteří jej chránili srdcem i duší byl zmařen jako spousta ostatních. Avšak syn císaře, který se o to pokusil, kráčel ve stopách svého otce. Zákon, který měl vyvolat druhou válku byl nyní vydán. Zakazoval jakékoli zmínky či učení ninjutsu. Zakazoval být shinobi. Popravovány byly nejen muži, ale i ženy a děti. Vzdávání se však dětem Rikudou Sennina bylo cizí. Válka však trvala téměř sto let. Možná víc. Smrt císaře ji neukončila a samurajové bojující na jeho straně začali používat proti Shinobim jejich vlastní a v té době zakázanou zbraň - Ninjutsu. A Shinobi jako odpověď se sjednotili do klanů dále rozvíjejících své techniky a spolupracující. Snad se stali jedním. Snad byli nadále rozdělení. Shinobi i Samurajové však byli ochránci a tak jejich boje pomalu ustávali až zmizeli. A i na krveprolití se časem zapomnělo.

V té době, kdy už se přiblížil další možný konec příběhu, se objevil na scéně přímý potomek mladšího syna Rikudou Sennina. Hashirama Senju se rozhodl vybudovat mír tak, jak si to přáli jeho předci. A rozhodl se to dokázat cestou lásky. Avšak klany, které zesílily během války, byly stále silné. A jeden z nejsilnějších byl klan Uchihů. Právě ti, nespokojení s pomalou cestou k míru, se obrátili proti prvnímu Hokage. A tak stanul klan Uchiha proti klanu Senju a rozpoutal I. světovou válku shinobi. Hashirama uhasil počínající vzpoury nadstandartními právy pro Uchihy a v pokračování své cesty postavil vesnici. Ukryl ji v listí před zbývajícími samuraji. Ukryl ji a na květy uprostřed Konohy prvně vykvetly. Lístky se zelenaly. Vesnice rostla a do skály byl vytesán Hashiramův obličej. Obličej Listového stínu. Obličej prvního Hokage! A jen pár let na to se začaly rýsovat kontury světa Shinobi tak, jak jej známe dnes...

Dodatek k aktuálnímu ději, aneb, kde začínáme hrát my?
Co bylo dál, jak vznikaly ostatní vesnice, kteří shinobi se stali legendárními, to je nám všem známo. Náš příběh se však začíná psát zhruba třicet let po aktuální manze. V době, kdy bylo pět velkých národů oslabeno, kdy byl křehký mír narušen a na scénu vstupuje silný nepřítel. Není o něm příliš známo, ale ten kdo se mu pokusil přiblížit, se z této mise už nikdy nevrátil.

Pravdou je, že se ztratila téměř polovina bijuu. Zda odešli jejich jinchuuriki ze svých vesnic dobrovolně, nebo byli uneseni, není známo. Možná jsou ocasí démoni v rukách onoho tajemného nepřítele. Možná je ukořistili samurajové, kteří se znovu snaží získat své výsostné postavení.

Všichni hrdinové, které znáte z mangy a ke kterým jste vzhlíželi jsou mrtví. Rozhodli se uvěřit ve vás a jejich poslední výdech byl provázán s myšlenkou, že tentokrát je řada na vás, abyste udrželi mír a zabránili válce.Naposledy upravil Namikaze Yoshiko dne Sun Feb 12, 2012 2:44 pm, celkově upraveno 1 krát


_________________
Spoiler:

Jutsu:
Hiraishin no Jutsu - Technika létajícího boha hromu (S)
Fuuton: Rasen Shuriken - Živel vítr: Sférický Shuriken (S)
Jikuukan Kekkai - Časoprostorová bariéra (S)
Rasengan - Rotující sféra (A)
Keiyaku Fūin - Omezující pečeť (A)
Fūka Hōin - Technika zapečetění ohně (B)
Sain Fūinjutsu - Technika pečetního znamení (B)
Shikoku Fūin - (C)
Shunshin no jutsu - Technika problesknutí (D)

Vybavení:
Hiraishin kunai, výbušné lístky, shurikeny, oslepující bomba

Živly: Jeden hlavní (fuuton)

Učím se:
Ōdama Rasengan - Obří rotující sféra (A) do 23.5 (kage bonus 20.5)
Fūja Hōin
- Technika zapečetění zla (A) do 23.5 (kage bonus 20.5)
Shiki Fūjin
- Pečeť boha smrti (S) do 27.5 (kage bonus 25.5)

2Prolog - Legenda o hrdinovi Empty Re: Prolog - Legenda o hrdinovi za Sat Feb 11, 2012 8:09 pm

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A
Editnuto xD Dodán upravený příběh xD


_________________
Techniky:
Prolog - Legenda o hrdinovi Neirouzumakitechniky

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru