HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Reizo Hoshigaki

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Reizo Hoshigaki za Thu May 31, 2012 7:57 amŽraloky~Same

Charakteristika:

Žraloky sú veľmi dobre prispôsobené pohybu vo vode. Majú torpédovité, pretiahnuté telo. Koža je krytá plakoidnými šupinami, ktoré spôsobujú veľkú drsnosť kože žralokov. Žiabrové štrbiny sú po stranách tela, pričom prúdenie vody cez nich zaisťuje len žralokov pohyb vpred a ich zuby, ostré ako žiletky schopné roztrhať na cucky všetko.

Zmysly:

Sluch:
Dosah žraločieho sluchu je niekoľko tisíc metrov. Pokusy preukázali, že žraloky sluchom zachytávajú aj veľmi nízke frekvencie, ktoré človek nepočuje, a zdroje týchto nízkych frekvencií ich dokonca priťahujú.

Čuch:
V poradí citlivosti žraločích zmyslových orgánov stojí čuch s dosahom niekoľko sto metrov hneď na druhom mieste za sluchom. Žraloky sú schopné ucítiť jeden diel krvi v niekoľkých miliónoch častíc vody.

Postranná čiara:
Postranná čiara funguje na spôsob detektoru zmeny polohy tým, že registruje najmenší záchvev vodného prúdu a teda aj vibrácie, ktoré z neho pramenia. Okrem toho má naviac rozhodujúcu úlohu v udržovaní rovnováhy. Často je porovnávaná so sonarom.

Zmyslové dutiny
Zmyslové dutiny sú rozdelené po celej dĺžke tela od hlavy až ku koreňu chvosta. Častejšie ich nachádzame u žralokov z hlbokých morí. Detekčná vzdialenosť zmyslových dutín je rovnako ako u postrannej čiary rádovo 100 – 200 metrov.

Zrak
Oko žraloka sa podobá oku stavovcov, ale je veľmi dobre prispôsobené morskému prostrediu. Sietnica obsahuje veľký počet tyčiniek (videnie v tme) a menší počet čípkov (ostrosť a vnímanie farieb). Zornička sa môže otvárať aj zatvárať veľmi rýchlo podľa intenzity svetla a kvôli minimálnemu osvetleniu v podmorskom prostredí má oko aj tapetum lucidum (vrstva buniek za sietnicou schopných odrážať naspäť svetlo, ktoré už raz sietnicou prestúpilo) vlastné nočným dravcom.

Lorenziniho ampule
Lorenziniho ampule, ktoré sú umiestené pod papuľou žraloka, sú detektory teplotných a vibračných zmien a zaznamenávajú tiež zmeny slanosti, kontaktného tlaku aj celkom nepatrné zmeny elektrického poľa.


Limity Kuchiyose:
Nie je obmedzený, všetko závisi od čakry užívateľa. Najviac v histórii sa povolalo tisíc žrakolov.


Zvláštní schopnosti, živly, jutsu:
Obyčajné žraloky, nemajú špecifické schopnosti.

Výskyt:
Žraloky sú predovšetkým morskí predátori a obývajú väčšinu rozlohy morí a oceánov. Niektorí z nich sa vyskytujú aj v brakických vodách pri ústí riek a prenikajú do ich dolných tokov, vyskytlo sa aj niekoľko málo druhov, ktoré sa adaptovali na život v väčších sladkých jazerách.


Užívateľ: Raizo Hoshigaki


_________________
Techniky, schopnosti, výbava:
Spoiler:
E-ranky


Učím sa:
Spoiler:
Suiro no jutsu (C)
Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru