HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Historie Skryté Mlžné vesnice

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Historie Skryté Mlžné vesnice za Sat May 12, 2012 1:38 pm

Neiro Uzumaki

avatar
Velitel Jouninů *A
Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná vesnice)

HISTORIE


Vznik vesnice:

Skrytá Mlžná vesnice byla založena v Zemi vody.
Každý její vůdce stejně jako její zakladatel smí nosit titul Kage (Stín) jako znamení toho, že je vůdcem jedné z pěti velkých vesnic Shinobi. Pro Kirigakure a její vůdce platí titul Mizukage.

Vesnice je krytá mlhou a díky horám v pozadí je těžké ji najít.
V architektuře převládají budovy válcovitého tvaru s několika poschodími. Nejširší a nejvyšší je budova s kanceláří Mizukage.

Z Kirigakure pochází kvůli její minulosti velký počet nukeninů.
Kdysi bylo vesnici přezdíváno "Krvavá Mlžná." To i přesto, že se prvních tří velkých válek téměř neúčastnila. Chuuninské zkoušky byly kruté, provázelo je zabíjení. Proto z Mlžné v jednu dobu odešlo až příliš shinobi a vesnice se naplnila lidmi, cvičenými speciálně pro "Lov nukeninů."

Krvavé zvyky později vymizely, ale zaměření shinobi na techniky vody zůstalo od jejího založení. Ve vedení vesnice se vystřídalo do čtvrté války pět Mizukage.

První světová válka:
První světová válka probíhala bez zapojení Kirigakure do děje.
Chvíli po založení ale získala jistou vojenskou sílu v podobě tříocasého a šestiocasého démona. Mimo jiné se v té době uzpůsobily zbraně potřebám tamních shinobi. Čepele nebyly zcela rovné, ale povětšinou zahnuté. Dokonce i kunaie mohly mít speciální tvar.

Druhá světová válka:
Ani druhé války se Mlžná přímo neúčastnila.
Tím spíš ovšem přibývalo zvěstí, které armádu Mlžné chválily. Jenže Mlžná se zaměřila na sebe. Démoni měli přílišnou sílu, ale horší to bylo s lidmi, kteří ovládali Kekkei Genkai. Začala totiž jiná válka.
Válka s klanem Kauya, který musel uhasit svou touhu po boji.
Bohužel byl převálcován přesilou a lidé, dokonce i ti s jinými Kekkei Genkai, byli pronásledování a nemilosrdně zabíjeni. Některé z vrozených vlastností v Mlžné byly úplně nebo téměř ztraceny.

Třetí světová válka:

Během Třetí světové války shinobi vesnice získala přezdívku "Chigiri ne Sato." Čtvrtý Mizukage Yagura založil novou "tradici." Místo obvyklých zkoušek musel každý, kdo se chtěl stát shinobi, bojovat na život a na smrt se svými přáteli. Shinobi pak už jako mladí zabíjeli své přátele, se kterými předtím sdíleli radost, kteří jim pomáhali v nejtěžších chvílích.
Mlžná se do války znovu příliš nezapojovala, ale i přesto měla menší pocit shinobi než ostatní vesnice.
Mnoho jich zemřelo dřív než dosáhli dospělosti při zkouškách.
A čtvrtina z těch zbylých se stávala nukeniny už pro rány na duši.
Vznikly pak speciální oddíly shinobi, kteří se zaměřovali na lov nukeninů.


Boje po válce:
V mezidobí mezi válkami se Mlžná začala zapojovat do dění. Byl založen oddíl těch, kteří byli v krvavých zkouškách nejlepší a bylo pro ně vyrobeno sedm mečů. A sedm legendárních šermířů chránilo svou vesnici v pevném přesvědčení v její vůli.

Důvodem nepřátelství mezi Kirigakure a Iwagakure už byla samotná zrada kamenných shinobi. Mluvilo se o tragédii v průsmyku Yosuga. Iwa šla vždy za svým a ostrovní Mlžnou doslova smetla, když byla požádána o pomoc a navrácení tajných dokumentů. Spojení proti Skryté Oblačné bylo nestálé. A možná, že Oblačná tenkrát nabídla víc, nicméně jisté bylo, že Kirigakure ztratila několik svých shinobi a vzniklá nenávist a nedůvěra mezi vesnicemi nebyla překonána téměř po deset let drobných konfliktů, při kterých Mlžná přestala být Krvavou.

Shinobi, který se stal nukeninem po tragédii v průsmyku Yosuga, ukončil krvavou éru tím, že při zkouškách zabil všechny své vrstevníky. Po této události se také prozradilo, že současný Mizukage byl pouhou loutkou v rukou mocnějšího. I proto se říkává, že Akatsuki, jedna z nejsilnějších záporných organizací tehdejšího světa, byla založena právě v Mlžné.

S ostatními vesnicemi udržovala Kirigakure zvláštní, nezávislý vztah. Příliš se toho o ní nevědělo, ale získala zpátky jistou vojenskou sílu. Pronásledování lidí s Kekkei Genkai po desetiletích skončilo díky nové Mizukage, která ovládala rovnou dvě a vnesla do vesnice alespoň náznak lepších časů.

Čtvrtá světová válka:
Kvůli spojenectví s nenáviděnou Kamennou, která Mlžnou zradila, nebyla Mlžná spokojená, ale nakonec úspěšně bojovala po boku ostatních vesnic.
Bylo to poprvé, kdy se Kirigakure plně zapojila do jedné z válek a vložila tak do toho celé své srdce a veškerou svou vůli.

Situace po válce:
Válka dokázala urovnat vztahy se Skrytou Kamennou.
Staré křivdy byly zapomenuty a nukenini, kteří kdysi odcházeli z Kirigakure, byli povětšinou mrtví či zajatí a odsouzení k doživotí. Lovci nukeninů tak nebyli příliš třeba a zůstala jich jen hrstka.

Ekonomika, obchody i armáda zůstali po válce přibližně na poloviční úrovni.
Obchodní stezky byly ale otevřeny a i když Mlžná nebyla nejsilnější, její armáda byla na dobré úrovni a její připravenost nahrazovala předchozí množství Shinobi. Po čtvrté válce bohužel zcela vymizelo Kekkei Genkai klanu Kaguya a Yoton ve vesnici byl vídán jen zřídka.

Po nástupu Šesté Mizukage se však zdálo, že se vše obrací k lepšímu.

*Události během a po čtvrté válce Shinobi jsou dle příběhu Naruto-RPG a s Anime nemají příliš společného. Informace o vojenské síle v posledním odstavci je doplněna dle Naruto.wikia.com, odkud jsou čerpány i ostatní informace.


_________________
Techniky:
Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru