HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Lišky- Yasuraka Yuki

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Lišky- Yasuraka Yuki za Sun Mar 11, 2012 2:19 am

Název Summona: Liška


Příběh:
Kdysi dávno panovala mezi lidmi legenda o bájných bílých liškách které za dob velkých válek vyrážely sami za sebe do boje a mnohokrát se postaraly o vítězství. Jejich hlavou takzvanou královnou byla zlatavě zbarvená liška která dosáhla hodnosti nejmocnější lišky a získala tak devátý ocas. Bílé lišky byly považovány za královský rod který vládl všem ostatním. Lišky se zničehonic vypařily a do válek se již nezapojovaly. Říkalo se, že se rozhodly počkat na vyvoleného člověka který si zaslouží jejich pomoc (Ano vyvolená Yasuraka Very Happy )
O několik let později se zlatá liška zjevila u jezera blízko vesnice ve které Yasu vyrůstala. Chtěla se tu pouze napít a okusit vodu o které se říkalo že je jedna z nejlepších, nikdo jí neměl vidět. Bohužel její plány byly narušené dívkou s červenýma očima. "T-ty jsi zlatá?" Promluvila dívka a přišla blíž. "Nechoď ke mě! " Přikázala jí zlatá liška a odhalila zuby. Dívka se zastavila. "Je to kvůli těm očím? taky se mě bojíš?" Koukla se zklamaně do země. Liška naklonila hlavu na stranu, nechápala proč by se jí měla bát. "Já se nebojí...nikoho a ničeho" Odpověděla jí a hrdě se narovnala. Yasu na ní upřela oči a upřímně se usmála. Vedli spolu dlouhý rozhovor po kterém jí liška nabídla uzavřít smlouvu s jejím rodem. Yasu tak získala smlouvu se všemi druhy lišek, ať už to byly zde zmíněné polární či černé z hor nebo zrzavé.

Charakteristika:
Bílé/Polární lišky:
Lišky jsou obdařeny vyšším rozumem, dlouhým životem a "kouzelnými schopnostmi".
Tyto lišky které byly zatím pouze legendou se vyznačují tím, že mohou mít až devět ocasů. Obecně platí, že více ocasů značí starší a mocnější lišku; podle některých příběhů dorůstají až když liška dosáhne věku 1000 let. Když liška získá devátý ocas, její srst se zbarví zlatě.(Co se týká ocasů značí pouze sílu lišky asi tak jako u lidí to jsou svaly ^^ ) Pak získávají schopnost vidět a slyšet cokoli, co se děje kdekoli na světě. Také jim bývá přisuzována neomezená moudrost.
Liška je relativně štíhlá psovitá šelma s krátkýma špičatýma ušima a dlouhým tlustým ocasem. Stavbou těla a lebky se liška neliší od psa.

Délka těla: cca 80 cm
Délka ocasu: cca 60 cm
Výška : cca 50 cm
Hmotnost:6,5 - 10 kg

Stříbrošedé lišky
Liška je poměrně malá šelma měřící 42-68 cm. Jak už z jejího názvu plyne, většinou je její zabarvení bílo-šedivé. Na první pohled vypadá liška šedá spíše jako pes, až na její dlouhý huňatý ocas, který je pro lišky typický a který bývá zakončený černou barvou. Ten nejčastěji měří kolem 30 cm. Má krátké uši, výrazné oči a její hmotnost se pohybuje kolem 4 kg. Výška v kohoutku poté nad 40 cm.
Liška šedá je velice mrštná šelma, která dokáže i rychle běhat. V případě velkého nebezpečí dokáže velice rychle vylézt na strom do velkých výšek, kde se skvěle zamaskuje. Je také jediným druhem psovitým, který se do těchto výšek opováží.

Zlatočerné lišky
Liška zlatočerná je malá psovitá šelma, je malá liška s krátkým špičatým čenichem a dlouhýma ušima. Má tělo pokryto krásnou srstí barvy zlaté, šedivé a černé. Dokáže přežít poměrně dlouhé období bez vody i v takových podmínkách, kde by jiní psovití nepřežili. Jsou oddané a ochotné.Používají se k získávání informací nebo posílání vzkazů.
Váha: 3-5 kg.
Délka ocasu: 30-40 cm.
Délka těla: 45-63 cm.
Výška: 28-33 cm.

Černé lišky
Černé lišky jsou věští psovité šelmy s ostrými zuby. Jejich tělo je pokryto černou srstí a jejich povaha je velmi agresivní. Jsou namyšlené a arogantní, z ostatních lišech uznávají pouze polární. Jsou velmi rychlé a hbité.

Limity Kuchiyose:
Yasu dokáže přivolat najednou celkem dost lišek a zatím nenarazila na nějaký limit. Většinu z nich ale používá na hlídky ve vesnici s tím že každý tým má u sebe lišku nebo se lišky schovávají ve stínech a pozorují dění aby Mizukage neuteklo nic důležitého.

Zvláštní schopnosti, živly, jutsu:
Polární
Každá z Polárních lišek umí udělat sněhovou bouři která má celkem dost způsobů využití. Dále jsou lišky obdařeny Suitonem a Fuutonem. Každá liška má jedinečnou povahu a mnohdy s nimi není lehké vyjít.
Každá z lišek umí mluvit i když někdy to skrývají. Mají vyvinutý sluch a čich na vysoké úrovni a mohou zůstat vyvolané tak dlouho dokud Yasu bude chtít nebo pokud oni sami se rozhodnou jít pryč.

Stříbrošedé lišky
Každá z těchto lišek se dokáže zvětšit na dvojnásobek své velikosti a proto jsou dobrý soupeřem pro větší summony. Mezi jejich přednosti patří obrovská síla, pevnost kostí a vytrvalost. Tento druh lišek neovládá žádnou podstatu a zaměřují se pouze na boj zblízka.

Zlatočerné lišky
Používají se na předávání vzkazů či získávání informací. Velmi snadno splynou s prostředím a jsou velmi tiché. Občas se zjeví jako duchové, jsou velmi energické a ukecané. Jsou neskutečně rychlé a dokážou zmizet během chvilky, velké vzdálenosti tak uběhnou za krátkou dobu. Dokáží najít člověka pouze podle fotky, na delší vzdálenost se dokážou u něj objevit. Dokáží promlouvat k někomu pomocí myšlenek.

Černé lišky
Jejich podstata je Doton a Raiton, jsou to nelítostní zabijáci kteří nehrají fér. Dá se říct že v boji vůbec nepřemýšlejí a jednají zbrkle. Prostě do všeho skočí po hlavě. Jsou to velmi arogantní tvorové a není lehké s nimi vyjít. Pokud nějakého potkáte ve vesnici bez Yasu velkým obloukem se mu vyhněte nebo se na vás povalí vlna kritiky.

Základní zástupci:
Kayrua- Královna lišek (Zlatá liška)
Kayrua je moudrá liška která své postavení nezneužívá a dokáže si zjednat respekt.
Dokáže ovládat Hyoton na vysoké úrovni a svou sněhovou bouři přivedla k dokonalosti.
Ráda si odpočine někde v klidu ve stínu kde není ničím a nikým rušena.
Dokáže být protivná až to bolí a stejně tak krutá pokud někdo zraní nějakou lišku.
Je hrdá na to že má devět ocasů a tím získala dost schopností které ostatní nemají.
- Dokáže vycítit chakru a změny v jejím toku
- Dokáže se svou chakrou napojit na ostatní je jedno kdo to je a léčit je.
- Jako hlava rodu má citlivý sluch kterému neunikne téměř nic takže si poznámky či připomínky v její přítomnosti nechte pouze v hlavě.
- Dokáže promluvit k Yasu v duchu

Nao (syn Kayrui)
-Je to zlatavý lišák který je většinou vyjukaný a nezkušený.
-Jeho zvláštní schopnost je potlačení chakry, jde ale o to kolik té chakry je.
-Jeho další schopnosti nejsou zatím objevené.

Saimon -Zástupce Stříbrošedých lišek
Saimon je tvrdohlavý a slušně se chovající jedinec který zastupuje Stříbrošedé lišky. Je velmi mrštný a rychlý. Stejně jako ostatní Stříbrošedé lišky se dokáže zvětšit na dvojnásobek své velikosti a patří mezi nejsilnější. Má bratra Nya který trpí pocitem méněcennosti jelikož se jako jediný nedokáže zatím zvětšit.
Rád pomůže a brání svou i čest ostatních za jakoukoliv cenu.

Lei -Zástupce Zlatočerných lišek
Lei je zástupce Zlatočerných lišek a jako taková je chytrá a ukecaná. Je mistr v získávání informací, předávání důležitých zpráv a mezi její záliby patří poslouchání hororových knížek které si Yasu čte. Ráda lidi straší tím že sebou sekne na zem a nehýbe se. Má celkem drsný smysl pro humor a je velmi společenská.

Fill- Zástupce Černých lišek
Fill je tvrdohlavý a urážlivý jedinec který se vyžívá v boji. Má jedinečnou schopnost a tou je, že se dokáže jako jediný spojit úplně s Yasu, duševně i fyzicky. Je to dost zarážející že zrovna on to dokáže, toto by měla umět sama královna ale není tomu tak. Když se Fill s Yasu spojí je to jakoby jí předal zrychlené vnímání a zlepšil její smysly. Když k tomuto propojení dojde oči Yasu se nepatrně změní, u někoho jiného by se to dalo poznat změněním barvy očí na rudou ale jelikžo Yasu rudé oči má od narození dá se to poznat pouze na čárce uprostřed nich.


Výskyt:

Lišky jsou oddány jen a jen Yasu a bez její pomoci není možné s nimi získat smlouvu.

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru