HRA BYLA SPUŠTĚNA!


You are not connected. Please login or register

Kočkovité šelmy

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Kočkovité šelmy za Sun Feb 12, 2012 9:34 pm

Tak přeji příjemné počtěníčko xD

Název Summona: Všeobecně: Kočkovité šelmy

Charakteristika:

Zřejmě nejúspěšnější lovci živočišné říše - jsou rychlí a neúprosní zabijáci, kteří při stopování své kořisti využívají buď své rychlosti, nebo momentu překvapení. Jejich dobrým znakem je hravost. Hravostí se již učí lovit. Tu můžeme zpozorovat u koťat. Dospělé kočky si občas hrají se svou kořistí.
Kromě geparda mají kočkovití silné, ostré a zatažitelné drápy. Toto důmyslné zařízení chrání drápy před obroušením. Tím, že kočky mohou drápy zatáhnout a našlapovat jen na pružné polštářky na spodině tlapek, pohybují se velmi tiše. Žádná z šelem a savců se nepohybuje tak dokonale a ladně. Kočky bez úrazu skáčou i ze značné výšky, poněvadž mají smysl pro rovnováhu. I když padají hřbetem dolů dovedou se okamžitě otočit, takže dopadnou vždy na končetiny. Proto se pohybují tak bezpečně po stromech.
Jejich tělo je dokonale přizpůsobeno k chytání a usmrcování své kořisti. Všechny kočkovité šelmy mají ostré a dlouhé špičáky, protože jimi zabíjí svou kořist.
Smysly šelem jsou kromě několika málo vyjímek nesmírně dokonalé. Především čich.
Každý druh má svůj typický a různotvarý hlas.
Poměrně nejdokonalejší mají vyvinutý sluch. Slyší tak dobře, že jim neujdou ani tóny tak vysoké, které lidské ucho už nevnímá.
Dalším smyslem koček je zrak, který je méně dokonalý. Kromě koček, které vidí dobře i ve tmě.

Limity Kuchiyose:

Maximální počet, který jsem zatím použila v boji jsou čtyři šelmy, ale limit přivolání je mnohem vyšší vzhledem k tomu, že po celé Tsukigakure hlídkuje celkem velký počet týmů vždy s minimálně jednou šelmou.
Kočky mohou zůstat vyvolány tak dlouho, dokud si jejich vyvolavatel bude přát, někdy zůstávají mnohem déle.
Na prostředí jim nijak zvlášť nezáleží, jsou druhy, které snáší mráz, a druhy, které snáší velké horko.

Pozn.
Ayame má smlouvu se všemi druhy kočičí říše. Její klan je s kočkami spojen od nepaměti, i ona má z části kočičí geny, je spojená se všemi kočkami, které ji uctívají jako jejich ,princeznu‘ (no jo no xD).

Zvláštní schopnosti, živly, jutsu:

Kočkovité šelmy všeobecně mají vynikající sluch, čich a zrak a jsou neobyčejně tiché.
Většina z přivolaných šelem umí mluvit. Všechny jsou mimořádně inteligentní, i když to někdy nedávají najevo.
Šelmy mohou být obdařeny jakoukoliv z pěti podstat.
Jsou rozděleny na druhy, které se liší fyzickými schopnostmi, velikostí a využitím.

1. Tygři – Hodí se k boji. Jsou silní, velice inteligentní, většinou výborní v taktice, dobří na komba. Nevadí jim téměř žádný terén, na rozdíl od ostatních koček rádi plavou. Jedná se o největší kočkovité šelmy.

2. Leopardi
– Mohou být sněžní nebo ,amur‘. Jsou to nejlepší lezci, umějí šplhat nejlépe ze všech kočkovitých šelem. Mimo boje jsou skvělí jako doprovod nebo jako poslové. Jsou také mimořádně věrní.

3. Gepardi – Velké kočkovité šelmy, nejrychlejší suchozemští savci, jenž na krátké vzdálenosti mohou běžet rychlostí přes 100 km/h. Skvěle slouží jako přepadové skupiny, nebo první linie u nečekaných útoků/obran, protože se rychle dostanou na místo a dokážou překvapit nepřítele.

4. Pumy
– Největší zástupce malých koček. I přes to, že patří mezi menší kočky, oplývají tyto šelmy neuvěřitelnou silou, mrštností a instinktem. Jsou to skvělí průzkumníci. Dokážou rychle splynout se svým okolím a mají skvělou paměť. Dokážou si sebemenší drobnost pamatovat přes celý život.

5. Lvi, jaguáři, ostatní
– Ačkoliv umí Ayame přivolat všechny druhy šelem, některé nepřivolává tolik jako ostatní, nebo vůbec. Nicméně má s nimi spojení pomocí ,nekuchiyose‘ šelem, které tvoří její doprovod (Taiyo, Subarashii, Kinjiki,…).
Mimo velkých šelem jsou to i malé ,domácí‘ kočky, vhodné pro ,nasazení do utajení‘.
Pozn. Každý druh má svoje území se svým specifickým biomem.

Výskyt:


Kočky jako takové se samozřejmě vyskytují po celém světě. Jsou ,spojením‘ do světa summonů a jsou členy tzn. (zemské) vedlejší větve.
Kuchiyose se nacházejí v jejich vlastním ,světě‘, nikdo neví, kde se nachází. S okolním světem je váží ,obyčejné‘ kočkovité šelmy, které patří do tzn. (zemské) vedlejší větve (jak už jsem napsala xD).
K získání smlouvy musíte nejen najít člověka, který vám jí dá podepsat, ale také vás šelmy musí přijmout. Jestli se je pokusíte přivolat a nebudete se jim líbit, nebudou se zdráhat vás zabít.

Pozn.
Všechny šelmy jsou velice vznešené, je nutno se k nim chovat s úctou! Každá z nich má svojí originální osobnost a charakter.

Pozn. č. 2. Kočičí společenství má složitou hierarchii. Ta určuje postavení koček ve společnosti a také moc šelmy.
Je dobré ji znát, abyste předešli velké chybě. Protože s kočkami není radno si zahrávat ^^

1. Ne nejvyšším místě je Král/Královna všech kočkovitých šelem. Většinou je Král/Královna šelem zároveň Králem/Královnou druhu. U koček se neklade názor na pohlaví jedince – možná jsou trochu upřednostňované samice.
Tento vládce má pod sebou celou kočičí říši. Už několik století trůn náleží tygrům. Všechny ostatní druhy k nim chovají náležitou a upřímnou úctu.

2. Na druhém místě v hierarchii jsou vládci druhů. Většina druhů má Krále/Královnu, někdy se ovšem najdou druhy, kdy se postavení získává v boji (např. pumy). Tito vládci mají pod sebou celý druh, mají přímé spojení se ,zemskou vedlejší větví‘, která se jim zodpovídá a dává jim informace. Patří přímo pod vládce koček.

3. Královská rodina, rodina vůdce: Přímí následníci, hlavní rodina mezi vedlejšími, bozi mezi polobohy xD
Královská rodina: Je vždy stejná, nemění se. Občas se do ní ,přižení‘ členové jiné rodiny, takže se obměňuje genetická informace a není pouze jedné rodiny. Skládá se z hlavních vůdců (matka, otec), přímých následovníků (synové a dcery) a tzn. starších (prarodiče). Hlavní vůdci se mění po smrti nebo po odstoupení a přenechání žezla současných vůdců. Do čela druhu jde vždy nejschopnější z potomků (ne nejstarší), ostatní jsou členové tzn. vedlejší královské rodiny. Kdyby umřeli i noví vůdci a neměli by potomky, do čela by šel nejschopnější potomek z vedlejší královské rodiny.
Rodina vůdce: Když v boji o vůdcovství zvítězí člen určité rodiny, ta se automaticky stane hlavní rodinou. Po smrti vůdce, buďto přirozenou, ve válce nebo v boji o vůdcovství – když ho někdo vyzve – se mění nejen vůdce ale často i celá hlavní rodina.
Při přirozené smrti: se ,vyhlásí‘ boj o vůdcovství v celém druhu, nejschopnější vyhraje, stane se vůdcem a jeho rodina hlavní rodinou.
Při úmrtí ve válce nebo v boji s nepřítelem: stejné podmínky jako u přirozené smrti. Dvakrát se stalo, že vůdce vykonal pro svůj druh něco tak mimořádného, přičemž se obětoval, že hlavní rodina zůstala hlavní rodinou a vůdcem se stal nejschopnější potomek, stejně jako u královských rodin.
Boj o vůdcovství: Celkem často se stává, že současného vůdce vyzve na souboj někdo z jiné rodiny. Většinou vyhraje vůdce, což pro vyzyvatele znamená velkou potupu jak pro něj, tak pro jeho rodinu, ale už se stalo že vůdce prohrál a na jeho místo nastoupil vítěz se svou rodinou.
Tyto souboje často končí smrtí, pokud se vítěz nesmiluje.

4. Vedlejší rodiny a ostatní členové rodu: Každá vedlejší rodina má svého vůdce, potomky a starší (jako královská rodina). Každá má také hlavní a vedlejší větve. Členové hlavní větve se mohou stát vůdci rodu a jejich rodina se může stát hlavní rodinou. Členové vedlejší větve mají důležité postavení po boku hlavní větve, chrání je a přenáší genetickou informaci rodiny. Při vymření všech členů hlavní větve se z vedlejších vybere nová hlavní.

5. (Zemská) Vedlejší větev – prostě mazlíci co máte doma xD: to jsou členové všech kočičích druhů na ,zemi‘. ,Obyčejní‘ tygři, lvi, leopardi, ale i kočky domácí. Zodpovídají se vůdcům svého živočišného druhu.

PS: pro ty, kteří to nechápou. Máme 2 vedlejší větve. Jedna je u summonů u vedlejších rodin a jedna je celé společenství ,nekuchiyose‘ koček xD
Jsme u konce popisu, takže teď ten seznam…xD

Shirayuki-hime – Tygří princezna, dědička druhu, jediná následnice trůnu kočkovitých šelem
- potomek královské rodiny tygrů, dcera krále druhu a krále všech šelem
- odmítá své postavení. Ráda si nechává říkat titulem, ale odmítá nastoupit na trůn
- je spřízněná s Ayame Takahashi, stejně jako její otec byl spřízněný s Ayaminým otcem a její matka s Ayaminou matkou…(takhle to pokračovalo dál, takže – Shiina babička x Ayamina babička,…).
- Při vyvraždění klanu Takahashi zemřeli téměř všichni členové královské rodiny. Přežila jenom Shirayuki-hime a její babička Kōsetsu, která je nyní Královnou všech koček a Královnou druhu.
(Že bych někdy napsala historii...? xD)
- Mimo toho, že má suitonovou podstatu, dokáže ovládat vodu.
- Její mimořádnou vlastností je, že nemluví. Používá něco jako telepatii. Také dokáže vycítit pocity toho, na koho je zrovna napojená, tedy toho, na koho mluví. S Ayame je propojená ještě jinak než s ostatními ( http://naruto-rpg.forumczech.com/t117-jutsu-ayame-takahashi-shirayuki-hime ).
- Dokáže ji přivolat jenom Ayame
- Téměř pořád se chová jako kotě.
- Je potrhlá, neposedná, vypadá to, jako že se nedokáže soustředit, ale opak je pravdou. Dokáže být velice arogantní.
- Snadno se urazí, když není po jejím. Lehce se naštve a vidět ji rozčilenou není nic příjemného.
- Neposlouchá nikoho, i když občas splní Ayaminu žádost xD Může to vypadat, jako že ty dvě se nesnesou, protože se věčně hádají, ale jedna za druhou by položili život.
- Ráda spí, jí a lov nazývá nevinnou hrou.
- Většinou si jiného člověka zamiluje na první pohled, stačí, aby ji pohladil, ale někdy nad jeho dotekem ohrnuje nos a dělá drahoty xD Vždy dokáže někoho přimět, aby se s ní mazlil.


Ran'na – Král gepardů
- Přivolá ho jenom Ayame
- Je to velice arogantní tvor, není lehké s ním vyjít
- Ačkoliv umí mluvit, mluví jenom na ty, u kterých uzná, že jsou toho hodni.
- Po přivolání se nerad zdržuje mimo svou zemi, takže se vše snaží vyřešit co nejrychleji.
- Má fuutonovou podstatu.
- Jeho tělo je pokryto mnohem světlejší srstí, než je u gepardů. Doslova mu zeleně žhnou oči, nedoporučuji dívat se do nich, pokud si nechce způsobit újmu na zraku.


Kota a Iseul - Leopardi
- Jejich příběh se trochu podobá Romeovi a Julii ^^.
- Iseul: potomek Královské rodiny Sněžných leopardů.
- Podstata raiton, má schopnost se celá ,zabalit' do blesku (není to jako Raiton no Yoroi! ^^).
- Je laskavá, ochotná pomoci.
- Asi jediná bytost (kromě Ayame), která umlčí a uklidní Kotu.
- Kota: potomek Královské rodiny Amur leopardů.
- Podstata Katon, má schopnost se celý ,zabalit' do ohně.
- Někdo by o něm řekl, že je to arogantní zm*tek, protože téměř na všechny se kouká jako kdyby byli z nižší vrstvy, ale to je jenom maska. Pro svojí lásku by udělal cokoliv (Ooch...^^)
- U obou si musítě získat úctu, jinak se k vám i jindy láskyplná Iseul bude chovat drze a neochotně.Iera – vůdkyně pum
- Pokud má nějakou podstatu, rozhodně to neukazuje (ani Ayame neví, jestli nějakou má xD).
- Disponuje neuvěřitelnou fyzickou silou.
- Je větší, než ostatní pumy a taky má jiné zbarvení.
- Je skvělá na taktické záležitosti, plánování útoku a obrany.
- Nebojí se žádné výzvy a velice ráda si ,hraje' s kořistí.
- Před dvěma lety dobrovolně odstoupila ze svého místa vůdce, protože se jí narodil potomek, před rokem své postavení získala zpátky.


PS: Kdyby někdo chtěl přivolávat kočky, napište mi na Skype! Možná vám řeknu ano, možná ne. Jde o to , jak píšete a jak se chováte... Kočičích druhů je mnoho a ačkoliv Ayame může (neříkám, že to dělá xD) přivolávat všechny, nemusí být jediná...xD

Zobrazit informace o autorovi

2 Re: Kočkovité šelmy za Sat Apr 28, 2012 8:25 am

Neiro Uzumaki

Neiro Uzumaki
Velitel Jouninů *A
Takže xD Toto Kuchiyose už díky neaktivitě Ayame neplatí.
Kočkovité šelmy si může přivolávat kdokoli, kdekoli a jakékoli ^^
Téma přesunuto na Hřbitov.


_________________
Techniky:
Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru